TENISOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ – 2020

 

Poslední květnový víkend patřil tenisovému soustředění v areálu TK Skalník Mariánské Lázně. Tam se brzkého pátečního rána vypravily zdokonalit svou herní a fyzickou přípravu tenisové výběry 18-ti dětí TJ Slavoj Chodová Planá, které v červnu zahájí zkrácenou formu krajských soutěží ve třech věkových kategoriích. Pod vedením pěti trenérů  (M. Sukové, S. Suka, J. Straky, T. Krejzové, M. Fischera) probíhal po celé tři dny nabitý program.

Každé ráno tenisté absolvovali atletickou průpravu a správné protažení těla. Dopoledne bylo zaměřeno především na tenisový dril, kondici, taktiku a herní situace. Odpolední program se již věnoval turistickým poznáním, kolektivním míčovým hrám, kompenzačním cvičením, týmové zodpovědnosti a důvěře. Děti navštívily několik zajímavých míst v okolí Mariánských Lázní a každý den měly průměrně 28 km v nohách.

Soustředění zakončil kvalitní tenisový turnaj všech hráčů a hráček.

Celé soustředění se neslo v týmovém duchu a také přístup všech zúčastněných byl obdivuhodný.

Věřím, že i přes nucenou přestávku z důvodu vyhlášeného nouzového stavu, jsme se pro děti snažili udělat maximum a připravit pro ně ty nejlepší možné podmínky.

Děkuji trenérům za jejich čas a přípravu, rodičům za to, že vedou děti ke sportu a dětem za vynikající výkony a přístup.

TENISOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ – 2019

 

Před nastávající sezónou uspořádal TJ Slavoj Chodová Planá, pod projektem „Sport ano, drogy ne“ třídenní soustředění pro družstvo babytenisu (8-9 let), nastupující v krajské soutěži. Účelem bylo nejen zlepšit jejich tenisovou techniku a fyzickou zdatnost, ale také vytvořit správnou partu a stmelit tento tým.

V pátek 15.března bylo soustředění zahájeno a trenéři (M. Suková, J. Straka, S. Suk) seznámili děti i rodiče s nabitým programem. Dopoledne probíhal tenisový trénink včetně turnaje s pěnovým míčkem. Také se konaly testy fyzické zdatnosti. Po obědě přišel na řadu minigolf a poté děti zregenerovaly v bazénu. Večer se učily stolní tenis a hrály dámu, karty a piškvorky. V osm hodin večer se konala zkouška statečnosti. Šlo se na zdejší židovský hřbitov a tam děti musely ukázat svou odvahu.

V sobotu byl budíček v 7 hodin. Vedoucí dětem připravili snídani a rozběhl se další program. Mimo tenisový trénink se konal turnaj ve stolním tenisu, střílelo se ze vzduchovky  a  házely se šipky. Celé odpoledne bylo věnováno turistickému výletu. Nejprve děti navštívily hospodářskou farmu, kde si mohly pohladit malá kůzlátka a jehňátka. Poté se šlo k důlní štole Svatá Anna, která se dříve nazývala Berchem štola. Po historickém výkladu a nahlédnutí dovnitř se pokračovalo k bývalému stříbrnému dolu nazývanému Stříbrňák. Zde byl opět historický výklad a svačina. Další zajímavostí byla prohlídka zrušeného vodojemu. Na závěr se konala soutěž ve střelbě šiškami. Po návratu vedoucí dětem připravili večeři a následovalo promítání filmu Cesta do pravěku.

V neděli po snídani děti psaly test o znalosti zvířat a test o znalosti tenisové teorie. Na dopoledne byl připraven tenisový trénink v nafukovací hale v Plané. Mimo tréninku proběhl i turnaj ve čtyřhrách. Následovala prohlídka pivovaru v Chodové Plané. Po obědě se konaly další soutěže – švihadlo, páka, šplh a závěrečný tenisový turnaj. Soustředění bylo ukončeno v 16 hodin. Děti dostaly ceny a diplomy za své výsledky a rodiče si je odvezli domů.