HISTORIE TENISU

V Chodové Plané se tenis začal hrát v roce 1974 na silnici před pivovarem. V roce 1975 se přešlo na asfaltové kluziště za tribunou. Dle kroniky byl žebříček ke 31.7.1975 následující: Jiří Straka, Vojtěch Němec, Petr Ščasnár, vojín Popelka, Ján Kováč, Karel Benda, František Paitl, Miroslav Zeman, prap. Zoltán Német, Oldřich Kříž, Josef Zmrhal st, Václav Benda, Gustav Ščasnár, Vladimír Straka, Josef Balvín st, Rudolf Hanzal, František Brůžek, Pavel Plecitý a Josef Novák. V roce 1976 se konal první ročník turnaje Grand prix Chodová Planá. Ustavující schůze tenisového oddílu se konala 3.října 1979 a prvním předsedou se stal Jiří Straka. V tomto roce se začalo s výstavbou antukových kurtů na místě bývalé skládky. První kurt se podařilo dokončit v roce 1984 a druhý v roce 1990.

 

Od roku 1984 se na závěr sezóny hraje turnaj Masters. V roce 1994 se turnaje Grand prix zúčastnilo rekordních 42 hráčů a z toho polovina domácích. Okresní soutěž družstev se hraje od roku 1984. V letech 1995 a 1997 se nám podařilo okresní soutěž vyhrát s družstvem Libor Hlačík, Antonín Krejčí a Jiří Rožumberg. V roce 1997 byla Chodová Planá poprvé pořadatelem celostátního turnaje pro děti a v následujících letech se zde celostátní turnaj dětí hrál ještě několikrát. V roce 1999 naše družstvo dospělých hrálo poprvé oblastní soutěž a poté ji hrálo ještě třikrát. V roce 2005 se založil žákovský kroužek s 22 členy. Vedoucími byli Radka Krejzová, Světlana Ambrožová a Jiří Straka. Od roku 2005 se hraje oblíbený turnaj smíšených dvojic.

 

V roce 2008 odstoupil z funkce předsedy Jiří Straka a byl zvolen Libor Hlačík. V tomto roce se místo dvou mobilních buněk postavila nová klubovna. V roce 2009 se poprvé hrál turnaj měst o pohár starosty a zvítězil Hazlov. V roce 2011 hrálo v okresní soutěži Davis cup poprvé a naposledy pět našich družstev. V roce 2016 došlo k velkému rozvoji práce s mládeží. Evidovalo se 42 dětí, trenéry byli Mirka Suková, Saša Suk, Jiří Bařák, Zdeněk Hanousek a Jiří Straka. Družstvo babytenistů hrálo oblastní soutěž. Pro děti se uspořádalo 6 turnajů. Uskutečnil se první ročník týdenního sportovního kempu pro tenisty a fotbalisty. V roce 2017 proběhla rekonstrukce kurtů. Byla dokončena výměna oplocení a instalovaly se umělé lajny. Rok nato se zavedlo umělé zavlažování obou kurtů a na kurt č.1 se instalovalo umělé osvětlení jako první na okrese. V roce 2018 hrály poprvé v historii chodovoplánského tenisu oblastní soutěže tři družstva dětí – minitenis, babytenis a mladší žactvo.