LETNÍ SPORTOVNÍ KEMP 2019 – VESMÍRNÁ ODYSSEA

V polovině července pořádal TJ Slavoj Chodová Planá již  IV. ročník letního sportovního kempu pro talentovanou mládež. Letošní téma bylo více než symbolické. Na týdenní vesmírnou misi odletělo spolu s vedoucími, trenéry a zdravotníky celkem rekordních 101 dětí. Týdenní příměstský kemp přišel  na sportovní stadion městyse Chodová Planá slavnostně zahájit pan poslanec ing. Jan Volný, který přinesl dětem fotbalový míč z EURA 2000 a spolu s panem starostou Lubošem Hlačíkem popřáli dětem hodně štěstí, zábavy a zážitků. Děti čekal nabitý program všestranného sportování , doplněný vědomostními soutěžemi  a doprovodným představením.

Každý den čekaly na naše malé astronauty a astronautky netradiční sportovní disciplíny, kvízy, tréninkové jednotky, a společně bojovali o vítěze celotáborové hry.

Během týdenního putování se v doprovodném programu představila pořádková jednotka Policie ČR Planá, která převedla prohlídku policejní výstroje, vozu a techniky. Děti potěšil svým vystoupením a ukázkou dravců p. Burhausser.  Navštívila nás také Záchranná služba Planá, kde záchranáři předvedli dětem základy první pomoci, fixaci celého těla, vybavení vozu a přidali několik příběhů z jejich praxe záchrany lidských životů. Už tak naplněný program přijeli podpořit cvičitelé japonského stylu ,, Aikido“, kteří se své umění učili od japonských mistrů. Chybět nemohli ani naši dobrovolní hasiči, kteří si pro děti připravili pěnovou lázeň a ukázku veškeré hasičské techniky. Nakonec se děti dočkaly i skutečného planetária, které přijelo přímo na stadion s vesmírným programem NASA. Symbolicky k 50. výročí přistání Apolla 11 na Měsíci, jsme i my vzpomínali na malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo.

Cílem tohoto kempu bylo ukázat dětem, jak důležité je přátelství, hra fair-play a spolupráce v týmu.

Na závěr celotýdenního sportování se rozloučil prezident TJ Slavoj Chodová Planá z.s. Sáša Suk. Poděkoval všem dětem, rodičům a sponzorům, kteří se podíleli na čtvrtém ročníku kempu. Celý sportovní kemp ukončila hlavní vedoucí tábora dětí a mládeže Mirka Suková, která poděkovala všem vedoucím a TJ Slavoj Chodová Planá z.s., za práci s dětmi a programem, který dokázali společně připravit.