LETNÍ SPORTOVNÍ KEMP 2016

Poslední červencový týden se nesl ve znamení Letního sportovního kempu. TJ Slavoj Chodová Planá pořádal I. ročník, se zaměřením na fotbal a tenis. Kemp probíhal ve dvou skupinách, fotbalovou vedl Ladislav Buday a tenisovou Mgr. Jiří Bařák. Celkem se přihlásilo 55 dětí, na které po celou dobu dohlíželo osm vedoucích a tři asistentky. Letní sportovní kemp byl obdobou příměstského tábora, kdy rodiče každý den ráno v 7:45 přivedli své děti a v 17:00 je zase vyzvedli. Celý tento týdenní sportovní karneval zahájil v pondělí 25.7.2016 v 8:00 starosta Městyse Chodová Planá, pan Ctirad Hirš. Poté se děti rozeběhly na svá sportoviště a vedoucí je seznámili s programem.

 

Fotbal to je hra

33 fotbalistů bylo hned na začátek rozděleno podle ročníků, do čtyř skupin, kde se děti postupně seznámily. Následovalo rozdělení tréninkových triček a vedoucí postupně své skupiny seznamovali s programem kempu. Každý den děti absolvovaly správné protažení těla a trénovaly zlepšení svých fotbalových dovedností, obratnosti, koordinaci těla, rychlosti a posilovacích cviků. Během kempu si vyzkoušely např. basketbal, nohejbal, ragby, bosou ligu. Po celý týden byla rozehraná fotbalová turnajová soutěž : ,,Liga mistrů“ , kde byly náhodně namíchány všechny věkové kategorie do týmů a děti si poté vymyslely své názvy. Poslední den přišlo na řadu vyhlášení výsledků ,,Ligy mistrů“ a předání zasloužených cen. Následovalo rozloučení s Letním sportovním kempem, opékání vuřtů a posezení s rodiči.

 

Tenis je jedno velké přátelství

22 dětí, které si vybraly tenisové zaměření, čekalo na úvod rozlosování do čtyř soutěžních týmů a také zařazení do tenisových skupin. Každý tým měl svého vedoucího, název, svoji barvu trika a svůj pokřik, kterým provázel celé své soutěžení. Děti po celý týden soutěžily v nejrůznějších disciplínách a to jak sportovních, tak vědomostních. Vyzkoušely si např. střelbu ze vzduchovky, moderní pětiboj, orientační hru, vytvoření nejdelšího provazu, turnaj v piškvorkách, židličkovanou, Anenský pochod, turnaj ve vybíjené, získání bobříka odvahy, stavění stanů, vytváření úsloví… a mnohé další. Po celou dobu kempu byla dbána důslednost na ranní správné protažení a rozcvičení celého těla. Každodenní tenisová škola učila děti rozvíjet své tenisové umění. Celý týden se naši sportovci připravovali na závěrečný tenisový turnaj, kde poměřili své tenisové dovednosti. Na závěr kempu přišlo na řadu vyhlášení všech výsledků v celotáborovém soutěžení, tenisovém turnaji a udělení ocenění Správný kluk, Správná holka a Bavič kempu. Byly předány různé ceny podle umístění v soutěžích.  Vše se podařilo, děti byly spokojené a odměnily své vedoucí tím největším možným dárkem, totiž jejich šťastným úsměvem.

 

Na úplný závěr celého týdenního sportování se se všemi rodiči rozloučil prezident TJ Slavoj CHodová Planá, Sáša Suk. Poděkoval všem sponzorům, rodičům a vedoucím, kteří se podíleli na historicky prvním ročníku Letního sportovního kempu. Byla zapotřebí pracovitost, odvaha a především týmová práce, aby se tento kemp mohl uskutečnit.