LETNÍ SPORTOVNÍ KEMP 2018

V letošním roce pořádal TJ Slavoj Chodová Planá z.s. již  III. ročník letního sportovního kempu pro talentovanou mládež. Novinkou oproti předchozím ročníkům bylo zaměření nejen na tenis a fotbal, ale také na stolní tenis. Fotbalovou skupinu vedl Ladislav Buday, tenisovou Miroslava Suková a stolní tenisty připravoval Rudolf Rolko. Celkem se přihlásilo 91 dětí, na které dohlíželo 15 vedoucích. Program začínal každý den příchodem dětí v 7:45 a vztyčením vlajky městyse Chodová Planá, kde předseda TJ Sáša Suk všechny seznámil s doprovodným programem na daný den. Končilo se každý den v  17:30. Všechny děti, rodiče, vedoucí, trenéry, zdravotníky a další příznivce sportu přivítal 16.7.2018 v 8:00 na hřišti starosta p. Ctirad Hirš.

Téma letošního kempu znělo : ,,Hry bez hranic“. A tak děti každý den soutěžily v netradičních  sportovních  disciplínách, plnily vědomostní úkoly a poznávaly nové hry. Společně bojovaly o celkového vítěze celotáborové hry. Po celou dobu se připravovaly na závěrečný tenisový turnaj ,,Wimbledon“, kde poměřily své tenisové dovednosti.

Současně běžela fotbalová soutěž : ,,Liga mistrů“, kde děti bojovaly ve svých týmech o celkové prvenství. Stolní tenistky sehrály během týdne několik tematických turnajů (cukrovinkový, pohárový, zákuskový, zmrzlinový), ze kterých poté vzešla celková vítězka.

Během týdenního kempu nás navštívila pořádková jednotka Policie ČR, která převedla zásah na unikajícího pachatele, ukázku pyrotechniky, a prohlídku policejní výstroje. Dále děti obdivovaly ukázku létání modelových letadel v podání p. J. Plevky, p. Z. Průchy  a p. J. Průchy. Navštívila nás také policie z dopravního inspektorátu Tachov, která dětem předvedla měřící přístroje rychlosti a alkoholu. Už tak naplněný program přijeli podpořit cvičitelé japonského učení  Bujinkan, kteří se své umění učili od japonských mistrů. Chybět nemohli ani naši dobrovolní hasiči, kteří si pro děti připravili pěnovou lázeň.

V průběhu kempu na děti čekalo několik netradičních aktivit jako například překážková dráha v zimním osmi-bobu, závod v protichemických oblecích, lovení bobříka odvahy, závod na třímetrových lyžích, štafetový závod a mnoho dalších. Celý tento sportovní svátek provázela nádherná atmosféra a počasí se na nás vesele smálo. Na závěr kempu přišlo na řadu vyhlášení všech výsledků v celotáborové soutěži, Wimbledonu, Ligy mistrů, turnajového vítěze ve stolním tenise a udělení individuálních cen.

Cílem tohoto ročníku bylo ukázat dětem, jak důležité je přátelství, hra fair-play a spolupráce v týmu.

Na závěr celotýdenního sportování se ze všemi rozloučil prezident TJ Slavoj Chodová Planá z.s., Sáša Suk. Poděkoval všem dětem, rodičům, vedoucím a sponzorům, kteří se podíleli na třetím ročníku letního sportovního kempu. Celý sportovní kemp ukončil místostarosta p. Luboš Hlačík, který poděkoval všem vedoucím a TJ Slavoj Chodová Planá z.s., za práci s dětmi a programem, který dokázali připravit.