LETNÍ SPORTOVNÍ KEMP 2021 – MÁ VLAST

V letošním roce uspořádal TJ Slavoj Chodová Planá již VI. ročník letního sportovního kempu pro děti, který proběhl v polovině července. Celý týden se nesl na vlně historie s celotáborovým tématem – MÁ VLAST. Účast 130 dětí byla krásnou odměnou pro celý organizační tým. Týdenní příměstský kemp přišli na sportovní stadion zahájit poslanec Ing. Jan Volný a starosta městyse Luboše Hlačík, kteří popřáli dětem hodně sportovních zážitků a radosti.

Každý den čekal na děti bohatý program v podobě různých sportovních disciplín, kvízů, tréninků a doprovodného programu. Všichni společně bojovali o celkového vítěze celotáborové hry. Podtéma každého dne přinášelo spoustu nových znalostí a příběhů. Společně jsme si připomněli začátky země České při vypravování nejstarších pověstí. Navštívili jsme také nejznámější rod Přemyslovců a válčili v době husitské. Připomněli jsme si nejdéle vládnoucí dynastii Habsburků a na závěr zavítali do třicetileté války.

Během týdenního putování se v doprovodném programu představila kynologická organizace VORA Mariánské Lázně, která převedla ukázku výcviku psů, zásah, obranu a dopadení zloděje. Tábor navštívili šermíři ze Žatce, kteří pro děti připravili rytířský turnaj a epické vystoupení. S noční ohnivou show nás překvapil akrobat Viktor. Sportovní program přijeli podpořit také plzeňští trenéři v čele s bývalým hráčem Sparty Praha a Slavia Praha, Peterem Grajciarem. Nejzajímavější bylo vystoupení fakíra Zdeňka Zahrádky, který nám ukázal několik kouzel, polykání ohně, žiletek, meče a spoustu neuvěřitelných triků.

Celý kemp provázela fantastická atmosféra za hezkého počasí, které jsme úspěšně ovládli šamanským zpěvem – Huňáňa mraky pryč. Celý tábor, který se rozkládal přímo uprostřed rytířského ležení, cvičil středověkou Haku, která každé ráno vykouzlila úsměv všem.

Letošní ročník byl s rekordní účastí dětí krásným návratem zpět ke sportu. Mohli jsme každý den vidět, jak důležité je, aby mohly být děti spolu. Neustálá snaha o zlepšení sportovního zázemí a vytváření stále lepších podmínek pro děti, přináší sportovní organizaci TJ Slavoj Chodová Planá a městysu Chodová Planá to nejhezčí možné poděkování – šťastné děti.

 

Na závěr celotýdenního sportování se se všemi rozloučil prezident TJ Slavoj Chodová Planá, Sáša Suk. Poděkoval všem dětem, rodičům, organizacím a partnerům, kteří se podíleli na pátém ročníku kempu. Celý sportovní kemp ukončila sportovní ředitelka dětí a mládeže , Mirka Suková, která poděkovala všem vedoucím, stážistům a trenérům, za práci s dětmi a programem, který dokázali společně připravit.

Děkujeme našim partnerům za podporu, díky které můžeme pro děti připravovat stále lepší podmínky.

Městys Chodová Planá, p. Leon Tsoukernik, p. Luboš Hlačík, paní Andrea Gruntová, p. Václav Sykal.