HISTORIE STOLNÍHO TENISU

Soutěžní stolní tenis se v Chodové Plané začal hrát v roce 1986. Parta zaměstnanců zdejšího pivovaru se přihlásila do okresního přeboru. Vedoucím a nejlepším hráčem byl Antonín Krejčí starší. S ním hráli Jiří Rožumberg, Milan Schuster, František Seitz a Zdeněk Jaščurkovský. Pomáhali jim také Antonín Krejčí mladší a Milan Krejčí. A hned v prvním roce se jim podařilo II.třídu vyhrát a postoupit do I.třídy. Zde již museli hrát pod nějakým sportovním oddílem a proto přešli do TJ Slavoj Chodová Planá. Postupně se k nim přidávalo stále více hráčů a proto bylo v roce 1989 založeno družstvo B. V sezóně 1989/1990 hráli I.třídu Antonín Krejčí starší, Antonín Krejčí mladší, Michal Vasilečko a Jiří Rožumberg. Kádr družstva B ve II.třídě tvořili Jiří Straka, Zdeněk Chval, Luděk Benda, František Týml a Rudolf Rolko.

 

Protože se do oddílu hlásilo stále více dětí, byl v roce 2003 založen dětský kroužek pod vedením Rudolfa Rolka. Hráli zde Benedikt, Wágner, Pulchart, Polena, Viltová, Fejlová, Pavlíková. V roce 2004 se k nim přidali Vasilečko, Mlejnská a Rolková. Od podzimu 2003 hrálo v okresním přeboru družstvo C, ve kterém tyto děti hráli. V roce 2005 se hrál první ročník velikonočního turnaje s názvem Chodovar cup o putovní pohár. Na jaře 2005 se družstvu A podařilo vyhrát I.třídu okresního přeboru a postoupit do krajského přeboru II.třídy. Protože se členská základna oddílu stále rozšiřovala, hrálo od podzimu 2006 okresní soutěž i čtvrté družstvo D. Na jaře 2006 vyhrálo družstvo C II.třídu a postoupilo do I.třídy.

 

V prosinci 2007 měl náš oddíl čest pořádat okresní přebor jednotlivců. Na jaře 2008 družstvo A vyhrálo v kraji základní skupinu, ale postoupit se mu nepodařilo. V té době hrálo v sestavě Antonín Krejčí mladší, Roman Malík, Petr Zušťák a Josef Lašák. V roce 2009 družstvo C sestoupilo do II.třídy okresu. Velmi úspěšná byla sezóna 2011/2012. Družstvo B vyhrálo I.třídu okresu, ale z administrativních důvodů nepostoupilo. Družstvo C vyhrálo II.třídu okresu a postoupilo do I.třídy. Za družstvo D již hrál dvanáctiletý žák Dominik Kříž, který měl s dospělými úspěšnost 50 % a rychle se zlepšoval. Úspěšná byla i následující sezóna 2012/2013. Družstvo B opět vyhrálo 1.třídu okresu a družstvo C zde skončilo druhé! Ve II.třídě okresu zvítězilo družstvo D hlavně zásluhou Dominika Kříže, který měl 51 vítězství a žádnou porážku. V roce 2016 rozšířil svou činnost dětský kroužek. V září 2018 zde bylo již 15 dětí. V prosinci 2018 se hrál tradiční vánoční turnaj s rekordní účastí 41 hráčů.