LETNÍ SPORTOVNÍ KEMP 2020 – DIVOKÝ ZÁPAD

V polovině července proběhl v Chodové Plané V. ročník letního sportovního kempu s tématikou Divokého západu. Letošního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 117 dětí. Týdenní příměstský kemp přišel na sportovní stadion zahájit poslanec Ing. Jan Volný, který věnoval dětem tenisový dres z daviscupového mužstva ČR a spolu s panem starostou městyse Lubošem Hlačíkem, popřáli dětem hodně sportovních zážitků a radosti.

Každý den čekaly na malé indiány, pistolníky a bandity netradiční sportovní disciplíny, kvízy, tréninkové jednotky, a společně bojovali o celkového vítěze celotáborové hry. Podtéma každého dne přinášelo spoustu nových znalostí a příběhů. Společně se putovalo po indiánské stezce přes známé Údolí smrti. Na severu byla navštívena zlatá horečka a také na všechny čekalo zdolání generála Shermana. Závěr patřil společnému zakopání válečné sekery. Během týdenního putování se v doprovodném programu představila kynologická organizace VORA Mariánské Lázně, která převedla ukázku výcviku psů, zásah, obranu a dopadení zloděje. Děti potěšil svým vystoupením rekordman ve fotbalové technice p. Václav Chaloupek. Svojí účastí přispěla také trenérka mládeže FAČR, Michaela Bernardová. Navštívili nás koně z Ranche Kříženec, na kterých se všechny děti mohly svézt. Už tak naplněný program přijela podpořit 15. Přední hlídka Royal Rangers, která připravila dětem několik horolezeckých prvků. Nejhezčím okamžikem byla návštěva odborníka na indiánský život, p. Jiřího Kohouta, který s dětmi předvedl několik původních indiánských tanců. Ukázal také dobové zbraně, kožešiny, práci s lasem a bičem. Chybět nemohli ani naši dobrovolní hasiči, kteří si pro děti připravili pěnovou lázeň.

Závěrečný den přijela celý sportovní areál navštívit Česká televize, která natočila průběh dění sportovního kempu a také několik rozhovorů se zakladateli, organizátory a dětmi. Významnou událostí letošního ročníku byla návštěva olympijského vítěze z Nagana 1998 a zároveň předsedy Národní sportovní agentury, p. Milana Hniličky, který přijel osobně děti pozdravit a poděkovat organizátorům za výbornou práci pro děti a mládež.  

Cílem kempu bylo po náročném začátku tohoto roku vrátit dětem opět široké možnosti sportovního vyžití. Ukázat jak důležité je přátelství a jakou váhu má nejen mezi sportovci hra fair-play. Neustálá snaha o zlepšení sportovního zázemí a vytváření stále lepších podmínek pro děti, přinesla sportovní organizaci TJ Slavoj Chodová Planá a městysu Chodová Planá to nejhezčí možné poděkování, kterým byla účast 117 dětí a rozzářené spokojené tváře. Na závěr celotýdenního sportování se se všemi rozloučil prezident TJ Slavoj Chodová Planá, Sáša Suk. Poděkoval všem dětem, rodičům, organizacím a partnerům, kteří se podíleli na pátém ročníku kempu. Celý sportovní kemp ukončila sportovní ředitelka dětí a mládeže v TJ Slavoj, Mirka Suková, která poděkovala všem vedoucím a trenérům, za práci s dětmi a programem, který dokázali společně připravit.